ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

 

Od czwartku 10 stycznia do niedzieli 13 stycznia uczniowie klas 102T i 202T realizujących innowację pedagogiczną "Wychowanie proobronne" uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno-szkoleniowej w miejscowości Mierzyn koło Międzychodu. 

 

W ramach wycieczki odbyły się zajęcia z zakresu topografii i terenoznawstwa z potwierdzeniem wiedzy i umiejętności uczniów w trakcie kilkukilomerowego marszu w trudnym, leśnym terenie. W trakcie przemarszu uczniowie na mrozie i przy padającym śniegu zbierali materiały do pracy przy tworzeniu szkiców sytuacyjnych obrazujących wyjściowe położenie oddziału oraz miejsce docelowe. Podczas wycieczki przeprowadzone zostały zajęcia na strzelnicy, na której kadeci odbyli strzelania z broni kulowej oraz ćwiczenia przeciwchemiczne z użyciem masek przeciwgazowych i odzieży ochronnej.

Akcentem patriotycznym było zapalenie zniczy na płycie pomnika upamiętniającego zamordowanie przez niemieckich żołnierzy dwóch uciekających jeńców wojennych.

Atrakcyjnym punktem wycieczki były pokazy najnowszego sprzętu noktowizyjnego oraz termowizyjnego używanego przez wojsko, straż graniczną i policję. Pokaz połączony był z prezentacją nowoczesnego spadochronu przeznaczonego do startów w zawodach na celność lądowania.

Zapraszamy do galerii

Opracował: Piotr Zatowka