ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

5. 02. 2013 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 29 , z grupy „Art- Plast”. Celem ich wizyty w szkole było stworzenie makiety centrum Gorzowa Wlkp. we współpracy z uczniami naszej szkoły, z klasy wojskowej 302 T. Prace o charakterze plastycznym poprzedziła prelekcja na temat historii dawnego Landsberga przeprowadzona przez panią Annę Jodko, archiwistkę w Archiwum Państwowym w Gorzowie Wlkp. Dzieci i młodzież zapoznali się z ciekawą prezentacją multimedialną o tematyce regionalnej. Prace nad modelem koordynowała pani Urszula Kołodziejczak przewodnik po Gorzowie, która wskazywała najważniejsze oraz interesujące punkty na mapie miasta oraz wychowawczynie przedszkolaków panie Grażyna Sikora i Jolanta Rąpała oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSTiO pan Sławomir Wroniak. Efektem końcowym projektu jest barwna makieta przestrzenna, prezentująca najważniejsze punkty w naszym mieście. Spotkanie to odbyło się w ramach Dnia Pamięci i Pojednania upamiętniającego moment końca niemieckiej i początku polskiej historii miasta.

Opracowała Magdalena Tomaszewska-Wroniak