ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Dnia 26 marca 2013 w auli ZSTiO odbyła się uroczystość wręczenia awansów kadetom, którą swoją obecnością zaszczycili, między innymi: Grażyna Wojciechowska – niezależna Radna Miasta Gorzowa Wlkp., kpt. Grzegorz Missar– Dowódca 35 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Skwierzynie, ppłk Przemysław Mikołajczak – Komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie, ppłk Lucjan Jopkiewicz – Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gorzowie Wlkp., płk Mirosław Piotrowski – inspektor ds. obrony Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., Halina Krupa, Halina Zalewska – Koło Sybiraków – oddział gorzowski, Maria Wasik – Przewodnicząca Rady Rodziców ZSTiO

 

Na podstawie Regulaminu Nadawania Stopni Kadeckich awansowali:

 

  • do stopnia starszego sierżanta: Krystian Kołodziejczak, Rafał Milewski oraz Marcin Olek z klasy 302t,

  • do stopnia plutonowego kadeta: Mateusz Grycuk z klasy 302t oraz Joanna Gołębiowska, Karolina Machtyl, Damian Marczak, Agnieszka Perchuć, Krystyna Wójcik, Mateusz Zalewski, Marcin Żywiec, Maciej Żywiec z klasy 202t

  • do stopnia starszego szeregowego: Jakub Bączyk, Dawid Bednarz, Dawid Bis, Patryk Kisiński, Jakub Kołodziejczyk, Jakub Krzowski, Marcin Maciuk, Kamil Pławski, Michał Wypchło z klasy 102t.

Podczas uroczystości kadeci klasy 302 t i 202 t otrzymali również certyfikaty ukończenia kursu pierwszej pomocy.

 

 

 

Uroczystość rozpoczęło widowisko poetyckie poświęcone bohaterom naszego narodu oraz szczególnemu człowiekowi, który całe swoje życie poświęcił krajowi

 

i Wojsku Polskiemu, pozostawiając w sobie wyjątkową wrażliwość i delikatność, co przekazywał w swych wierszach dedykowanych żołnierzom - gen. dyw. dr Ryszardowi LACKNEROWI.

 

Widowisko zostało przygotowane przez majora Radosława Trzaskowskiego, Iwonę Jarocką i Piotra Zatowkę, kadetów Martynę Buczak, Agnieszkę Perchuć, Radosława Suleja, Jultę Suchecką, Krystynę Wójcik, Maksymiliana Żylińskiego, Mateusza Zalewskiego, Macieja Żywca, Marcina Żywca oraz uczniów Dominika Sonnka i Wojciecha Wysockiego.

 

Twórcom składamy podziękowania.

 

Wyróżnionym awansem kadetom gratulujemy!

 

Opracowała Iwona Jarocka.