ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Papierowe rozmaitości wyniki 2012

W dniu Św. Mikołaja miał miejsce konkurs origami zatytułowany „Papierowe rozmaitości”. Liczny udział w drugim już spotkaniu miłośników składania figur geometrycznych z papieru, wzięli gimnazjaliści. W tym roku podniesiono poprzeczkę, bowiem uczniowie mieli za zadanie przygotować aż 30 sztuk elementów potrzebnych do złożenia gwiazdy. Po ostatnich zmaganiach przekonali się, że origami wymaga dokładności w składaniu i jest czasochłonne, mimo to chętnych nie brakowało, ku chwale matematyki -logicznego myślenia. Wśród uczestników byli i tacy, którzy bez problemu odtworzyli kostkę sześcienną sprzed roku. W tym roku gościliśmy panią Danutę Skonieczną, zajmującą się origami na co dzień, która pomagała i oceniała efektywność pracy gimnazjalistów. W warsztatach udział wzięli:


Ewelina Rudewicz (201G)
Bartosz Wiktorski (201G)
Marcel Mosór (201G)
Błażej Cerbijan (201G)
Maciej Borys (201G)
Wanessa Żukowska (201G)
Wojciech Czubaszek (201G)
Adrian Ejchsztat (201G)
Filip Socha (201G)
Eryk Roszak (201G)
Kamil
Wojciech Bąk (202G)
Rafał Paschke (202 G)
Karol Nowicki (202 G)
Mateusz Pawlikowski (202G)
Tomasz Kużdżał (202G)
Zwycięzcami konkursu po burzliwych obradach komisji oceniającej zostali:
Wojciech Czubaszek
Błażej Cerbijan
Wanessa Żukowska
Ewelina Rudewicz

 

Opracowała: Aneta Trusz