ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Festyn fizyczno - chemiczny

Dnia 25.06.2012 odbył się festyn fizyko-chemiczny na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp. Przy tej okazji przeprowadzono konkurs przygotowanych przez uczniów wystaw naukowych. Zwiedzający mieli szanse zobaczyć świecącego ogórka, statek w butelce, światłowody. Ciekawe referaty przygotowali min. Kacper Grad i Honorata Filipiak o motocyklu WSK, Krzysztof Szymkowiak i Maciej Radzio o Samozapłone. Grupa chemików pod bacznycm okiem p. Małgorzaty Dziaduś- Kucel przedstawiła niezwykle zjawiskowe doświadczenia zatytułowane min.; „Kameleon”, „Dymiące kretowiska”. Festyn uświetnił występ recytujących wiersze o fizyce i chemi. Komisja w składzie Dr Wojciech Sysło, mgr Robert Suchocki, mgr Małgorzata Dzaduś- Kucel i organizator całego przedsięwzięcia mgr Aneta Trusz przynzała siedem równorzędnych Dyplomów uznznia za najciekawsze i najefektowniejsze prace uczniowskie. Można nas zobaczyć w wiadomościach regionalnych.

Opracowała: Aneta Trusz