ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Wybory do MRM w ZSTiO

 

 

Wybory do MRM m15 Listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory do nowo-powołanej decyzją Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Młodzieżowej Rady Miasta. W każdej szkole średniej w naszym mieście, tego samego dnia wybierano swoich przedstawicieli spośród uczniów, którzy wcześniej zgłosili gotowość do kandydowania.

W naszej szkole Dyrektor powołał Szkolną Komisję Wyborczą w skład której wchodzili przedstawiciele uczniów (Samorządu Uczniowskiego) i nauczycieli.

Przez blisko tydzień na terenie szkoły odbywała się kampania wyborcza. Kandydaci rozdawali ulotki, wieszali plakaty, a także prowadzili kampanię przy pomocy portali społecznościowych. Przedstawiali swoje propozycje dla miasta nawet w gorzowskim radiu VOX FM.

Po zakończeniu głosowania szkolna komisja przedstawiła wyniki, które prezentujemy poniżej wg kolejności zdobytego poparcia:

Patryk Dziemieńczuk – 37% zdobytych głosów – został radnym Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa z naszej szkoły

Eryk Lewicki – 20% zdobytych głosów - został radnym Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa z naszej szkoły

Olaf Kozubal – 12% zdobytych głosów

Kamil Gireń – 5% zdobytych głosów

Szymon Gospodarek – 4% zdobytych głosów

Nowo wybrani radni będą systematycznie spotykać się na sesjach Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.