ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

 Uwaga Konkurs!

kaligrafia alfabet mW odpowiedzi na potrzeby kreatywnych uczniów, proponujemy Wam udział w Szkolnym Turnieju Kaligraficznym. Kaligrafia jest sztuką pięknego, estetycznego i ozdobnego pisania. Chcemy odświeżyć jej znaczenie i zachęcić do pracy nad poprawianiem samych siebie. Do konkursu może przystąpić każdy uczeń, który wykazuje zdolności w zakresie starannego pisania oraz posiada zdolności artystyczne. Waszym zadaniem będzie przepisać podany fragment Balladyny J. Słowackiego zgodnie z zasadami kaligrafii, ortografii, wykorzystując paletę kolorów, krojów pisma, ozdobnych inicjałów i ramek. Wszelkie wzory dostępne są na wielu stronach internetowych, więc nie zabraknie Wam inspiracji. Poniżej, w kilku punktach zostaną podane warunki konkursu:

  1. Zgłoszenia przyjmuję do 31.10 bezpośrednio w gabinecie 207 lub poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym. Wtedy też przekażę obowiązujący fragment dramatu.
  2. Czas wykonania pracy do 15.11( prace przynosimy do nauczycieli polonistów lub do sekretariatu), a ogłoszenie wyników do 15.12.2020.
  3. Jury to nauczyciele poloniści, nauczyciel plastyki oraz Dyrekcja Szkoły.
  4. Dla zwycięzcy nagroda rzeczowa. Dyplomy i drobne upominki za drugie, trzecie miejsce oraz gwarantowana sława i prestiżJ
  5. Pracę wykonujemy: piórem maczanym, piórem wiecznym, brushpenami, pisakami kaligraficznymi, na gładkiej kartce formatu A4 jednostronnie. Do tworzenia inicjałów, iluminacji i bordiur można użyć kolorów (flamastrów, markerów, brushpenów, kolorowego tuszu) Dozwolone są rysunki i ozdobne ramki. Nie używamy długopisów!

Jeśli sprawdzimy się na etapie szkolnym, w przyszłym roku podejmiemy wyzwanie na arenie ogólnopolskiejJ Zachęcamy i czekamy na Wasze zgłoszenia.  

Balladyna

Koordynator: Beata Haryszyn

Organizatorzy: nauczyciele języka polskiego, Koło Kreatywnych