ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Obóz w Kaplinie

Szkolenie wojskowe w Kaplinie

bagW dniach 5-14 czerwca 2014 klasy „mundurowe” 102T i 202T uczestniczyły w obozie szkoleniowym w miejscowości Kaplin koło Międzychodu. W ciągu 10 dni kadeci odbyli cykl szkoleń takich jak musztra, strzelanie, zajęcia linowe, pływanie, paintball itp.

Również w tym roku kadeci odwiedzili miejsca pamięci narodowej, klasa 102t muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie a 202T Fort VII i Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu. Atrakcją dla kadetów był cały dzień spędzony na strzelnicy z członkami Gorzowskiego Towarzystwa Strzeleckiego BRASS. W czasie trwania obozu odbyły się biegi: na orientację i patrolowy.

Opiekunami kadetów byli: ksiądz Artur Nebelski, mjr Radosław Trzaskowski, Beata Zatowka, Piotr Zatowka. W szkoleniu kadetów uczestniczyli również instruktorzy oddelegowani z 35 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej ze Skwierzyny: kpr. Marcin Marczak i kpr. Dawid Olewicki.

 Opracował: Piotr Zatowka

Zapraszamy do galerii fotograficznej