ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Podsumowanie XV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” Polskiego Czerwonego Krzyża w roku szkolnym 2017/2018

 

 

Podsumowanie-PCK 10  kopiaDnia 23 października pięciu uczniów ZSTiO wraz z p. A. Smolińską pojechali do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze gdzie został podsumowany XV Ogólnopolski Turniej „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Honorowi Dawcy Krwi z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
w Gorzowie Wielkopolskim cały rok roku szkolny 2017/2018 systematycznie oddawali krew. Brali udział w trzech akcjach poboru krwi, które odbyły się na terenie ZSTiO oraz samodzielnie jeździli do stacji krwiodawstwa. W wyniku tych działań udało się oddać 68 litrów krwi i uzyskali drugi wynik w województwie lubuskim w dwóch kategoriach:

II miejsce - „Największa ilość oddanej krwi”

II miejsce - „Najwyższy wskaźnik aktywności”

Podczas odbierania nagród uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów
i podziękowań od przedstawicieli Zarządu Lubuskiego Oddziału PCK w Zielonej Górze. Nagrody uroczyście wręczył Przewodniczący LOR HDK PCK pan Jan Kowalczyk wraz z Lubuskim Wicekuratorem Oświaty Panią Katarzyną Pernal- Wyderkiewicz. Wszystkim Honorowym Dawcom Krwi z ZSTiO dziękujemy za najcenniejszy dar, którym jest ludzka krew. Gratulujemy odwagi, chęci pomagania innym i zachęcamy do czynnego brania udziału w XVI Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

 

opracowała: Agnieszka Smolińska