ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

100-lecie PCK

 

 

100 lat PCK m30 maja na Placu Grunwaldzkim odbyły się uroczystości z okazji obchodów 100 – lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Postawiono Krwiobus, w którym każdy chętny mógł oddać krew. We współpracy z Policją i Strażą Pożarną zorganizowano pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, była możliwość zobaczenia i wejścia do karetki oraz wozu straży pożarnej, był również pokaz musztry paradnej Zespołu Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących z Gorzowa Wlkp. oraz prelekcja historyczna o losach Polskiego Czerwonego Krzyża. Dla młodzieży zorganizowano grę uliczną, której uczestnicy zmagali się z pytaniami o Gorzowie i historii PCK. Kończąc uroczyste obchody 100 urodzin PCK zostały wręczone przez prezydenta miasta Gorzowa Wielkopolskiego odznaczenia państwowe: odznaki Honorowego Zasłużonego Dawcy krwi I, II i III stopnia, odznaki Zasłużonego dla Zdrowia Narodu oraz odznaki Honorowe PCK I, II i III stopnia którą z naszej szkoły otrzymała pani Agnieszka Smolińska. Zostały też wręczone medale okolicznościowe wykonane specjalnie na tą okazję za wieloletnią współpracę z PCK. Otrzymały je pani wicedyrektor Izabela Myślińska i pani Agnieszka Smolińska. Na zakończenie dla uczestników uroczystości i mieszkańców miasta przygotowana była słodka niespodzianka którą był urodzinowy tort.

Opracowała: Agnieszka Smolińska