ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

dzien przedsiebiorczosci m

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

14 listopada 2017 roku w ZSTiO w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z lokalnymi przedstawicielami biznesu. Program ten został zorganizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i nosi nazwę "Otwarta firma - biznes przy tablicy".

 

Do naszej szkoły zostali zaproszeni następujący przedstawiciele firm: 

1. Firma Usługowo-Handlowa "JANKES" -  Łukasz Jankowski zajmująca się wynajmem i sprzedażą sprzętu ogrodniczego

2. Dach System sp.j -  Tomasz Maciejewski, funkcjonująca od 1987 roku, zatrudniająca 120 osób, a swój towar wysyła także do Kazachstanu czy Turcji .

3. Wyższa Szkoła Jazdy - Damian Badura z siedzibami w Gorzowie, Strzelcach i Witnicy. Zatrudniająca 10 instruktorów, szkoła której założycielem jest człowiek z pasją głoszący słowa "Warto robić to co się kocha" 

4. JUR-Tom s.c - Tomasz Andrzejewski 

5. Firma produkująca meble kuchenne oraz zajmująca sie aranżacją wnętrz. Funkcjonująca nieprzerwanie od 1999roku.

 

Podczas spotkania zostały zadane bardzo ciekawe pytania na które nie brakowało odpowiedzi. Najciekawszymi pytaniami były:

-         Czy otwierając firmę mieli Państwo przygotowany plan "B"?
Pan Tomasz Andrzejewski powiedział ,że "lepiej patrzeć do przodu optymistycznie, że coś się uda " , przyznał , że rozpoczynając swoją działalność nie brał pod uwagę tego , że coś się nie uda . Reszta naszych gości jednogłośnie zgodziła się z przedmówcą.

-         Czy w chwilach kryzysowych myślenia Państwo o końcu firmy?

"Nie poddał bym się, wystarczy usiąść i pomyśleć co jest nie tak" mówił Pan Łukasz Jankowski twierdzi, że nie brakuje odbiorców, tylko firm oferujących usługi. Więc problem nie tkwi w deficycie klientów, a funkcjonowaniu firmy.

-         Co jest najważniejsze w prowadzeniu firmy? 

Pan Damian Badura przytaczając wokalistkę mówił o tym, że w każdej branży potrzebna jest pasja i ważne jest , aby "kochać to, co się robi".

-         Jakie narzędzia marketingowe Państwo stosowali? 

"Jako hurtownia nie możemy używać typowych reklama by własnym klientom nie robić konkurencji, a najważniejsze jest dobro klienta. Bo zadowolony klient to najlepsza reklama."

 

 Uczniowie czynnie brali udział w spotkaniu i bardzo uważnie słuchali ciekawych wypowiedzi. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w naszej szkole gościć tak ważne osoby i mamy nadzieje, że dużo wyniesiemy z tej lekcji.  

 

Dagmara Traczyk 303T