ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Święto 35 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Skwierzynie.

S 1

 

Dnia 26.października 2013 roku 35 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej  w Skwierzynie obchodził swoje święto - trzecią rocznicę powstania.   

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się o godzinie 11:00 od Mszy św. odprawionej w kościele pw. Św. Mikołaja w Skwierzynie. We Mszy św. uczestniczyła delegacja ZSTiO złożona z Pani dyrektor Marleny Młynarczyk, Pani wicedyrektor Izabeli Myślińskiej oraz wychowawczyni najmłodszego rocznika kadetów Pani Aleksandry Frątczak. Wspaniale zaprezentował się również poczet sztandarowy szkoły oraz zwarty i zdyscyplinowany pododdział złożony z kadetów klas mundurowych.

Po zakończeniu Mszy św. Kadeci klas mundurowych z naszej szkoły jako pododdział zaprezentowali się przed Dowódcą 3 Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej - gen bryg. Stefanem Mordaczem,, Dowódcą Garnizonu Skwierzyna - ppłk Dariuszem Stróżewskim, zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami Skwierzyny podczas uroczystej defilady na rynku w Skwierzynie. Było to szczególne wyróżnienie dla kadetów. Podczas uroczystości sprawdzili oni swoje umiejętności w zakresie musztry, a efekt wielotygodniowych mozolnych ćwiczeń spotkał się z uznaniem żołnierzy zawodowych. 

Po zakończeniu części oficjalnej kadeci zaproszeni zostali do obejrzenia wystawy sprzętu wojskowego oraz na smaczną żołnierską grochówkę. Kilkuosobowa grupa kadetów uczestniczyła również w roli statystów w inscenizacji akcji ratunkowej zorganizowanej przez strażaków i ratowników na terenie placu apelowego koszar skwierzyńskiego dywizjonu.

Opiekunami kadetów na skwierzyńskich uroczystościach byli: Aleksandra Frątczak, Iwona Jarocka, Beata Zatowka, major Radosław Trzaskowski i Piotr Zatowka.

Serdecznie zapraszamy do galerii

 

Opracowali: Iwona Jarocka, mjr Radosław Trzaskowski i Piotr Zatowka