ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO CERTYFIKOWANYCH WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH ORAZ ODDZIAŁÓW PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO W STRZELECTWIE SPORTOWYM O PUCHAR SZEFA WOJEWÓDZKIEGO SZTABU WOJSKOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE.

 

 

Dyplom m18 listopada 2021 r. na strzelnicy Organizacji Rejonowej Ligi Obrony Kraju w Gorzowie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz Oddziałów Przygotowania Wojskowego w Strzelectwie Sportowym o puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze.

I miejsce wywalczył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp., II miejsce przypadło Liceum Ogólnokształcącemu im. Gen. Dyw. Stefana Roweckiego "Grota" w Czerwieńsku, III miejsce należy do Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Rzepinie

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobyła reprezentantka ZSTiO Kinga Grzelak, na trzecim miejscu zawody ukończyła Wiktoria Dacko.

Dodatkową nagrodą dla zawodników, którzy zdobyli odpowiednią liczbę punktów, była Odznaka Sprawności Obronnej. Srebrną OSO zdobyła Zofia Białek, złote odznaki zdobyły Wiktoria Dacko i Kinga Grzelak.

Inicjatywa przeprowadzenia zawodów strzeleckich dla klas mundurowych zrodziła się w wyniku owocnej współpracy współorganizatorów tj. Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gorzowie Wlkp. oraz Organizacji Rejonowej Ligi Obrony Kraju w Gorzowie Wlkp., a patronat nad imprezą objął Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze Pan Płk Grzegorz Dyrka.