ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Kadeci w Toruniu

1aW dniach 26-28 kwietnia kadeci klas 102t, 202t oraz 302t wraz z opiekunami: mjr Radosławem Trzaskowskim i wychowawcą klasy 202t Iwoną Jarocką uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Torunia.

Piątkowe popołudnie upłynęło pod hasłem „Gotyk na dotyk” – kadeci zwiedzili przepiękną Toruńską Starówkę: Ratusz, Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Bulwar, Dwór Artusa oraz przepiękne toruńskie kościoły i kamienice.

W sobotę odbyły się zajęcia w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, gdzie kadeci zwiedzili Izbę Pamięci oraz Muzeum, a także odbyli szkolenie na czołgu średnim PT 91, bojowym wozie piechoty i kołowym transporterze opancerzonym TKO „Rosomak”.

W drugiej części dnia kadeci wraz z opiekunami poznawali tajniki astronomii – odwiedziliśmy interaktywną salę Geodium i Orbitarium, a następnie obejrzeliśmy seans w Planetarium : „Ziemia planeta Kopernika”.

Wieczorem zwiedzaliśmy Fort IV – element fortyfikacji Twierdzy Toruń, gdzie również w historycznych żołnierskich salach nocowaliśmy, potem na terenie fortu obyły się również podchody.

Trzeciego dnia kadeci i opiekunowie wypiekali w Muzeum Piernika toruńskie słodkości, uzyskując zaszczytny tytuł czeladników.

Powrót do Gorzowa to niezapomniana niemal sześciogodzinna podróż pociągiem…

Przywieźliśmy mnóstwo wrażeń…

Opracowała: Iwona Jarocka