ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Kadeci na lotnisku w Krzesinach

K1

20 maja 2013 roku kadeci z klasy 102T oraz kilkoro uczniów z klas 104T i 304T mieli okazję odwiedzić  31 Bazę Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny.

31 Baza Lotnictwa Taktycznego jest jednostką lotniczą przeznaczoną do realizacji zadań bojowych w ramach narodowego systemu obrony oraz sił zdolnych do przerzutu wysokiej gotowości NATO. Eskadry Lotnicze realizują zadania zwalczania celów powietrznych, niszczenia obiektów naziemnych i nawodnych oraz wykonywania zadań lotniczych szczebla operacyjno - taktycznego.

Podczas wizyty uczniowie obejrzeli wyposażenie lotniskowej straży pożarnej; podczas prezentacji w spadochroniarni zapoznali się z wyposażeniem pilotów oraz wysłuchali kilku słów na temat wykorzystania spadochronów, ich konserwacji oraz składania. W hangarze mieli okazję zobaczyć z bliska samoloty F-16. Wielozadaniowy samolot F-16 C/D Block 52+ to najbardziej zaawansowany samolot tego typu w NATO.

Odwiedziny w bazie nie mogły się obejść bez zobaczenia eksponatów lotniskowego muzeum z historycznymi samolotami: MiG-21, MiG-19P, PZL-104 Wilga 35A oraz restaurowanym samolotem z pierwszej wojny światowej Albatros DII. Ostatnią atrakcją była obserwacja startujących samolotów F-16.

Opiekunami wycieczki byli: Jadwiga Ostrouch, Beata Zatowka, Paweł Chaszczewski.

Zapraszamy do galerii