ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości

sn

 11 listopada 2013r. w Gorzowie obyły się wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Kadeci ZSTiO wraz w panią dyrektor Marleną Młynarczyk oraz wychowawcami panią Magdaleną Tomaszewską- Wroniak, panią Iwoną Jarocką, panią Beatą Zatowką, panem Piotrem Zatowką i panem mjr Radosławem Trzaskowskim uczestniczyli w uroczystej Maszy św. w katedrze w Gorzowie Wlkp.

 Po eucharystii kadeci wraz z wojskiem, służbami mundurowymi mieszkańcami Gorzowa przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego.

Uroczystości przed Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęły się od podniesienia Flagi Państwowej i odegrania Hymnu Państwowego. Następnie odbył się Apel Pamięci, a wojskowa kompania honorowa oddała salwę honorową.

Uroczystości zakończyło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem przez uczestników uroczystości oraz opuszczenie placu przez kompanie honorowe i poczty sztandarowe. W imieniu ZSTiO wieniec pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożyła Pani dyrektor Marlena Młynarczyk w asyście umundurowanych kadetów.

 

Zapraszamy do galerii

 

 Opracowała Iwona Jarocka