ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Wizyta kadetów w WKU i Muzeum Lubuskim

 

 

WKU m28 lutego 2018 r. klasy 102T i 105T odwiedziły Wojskową Komendę Uzupełnień. W sali szkoleniowej WKU nasi kadeci zapoznali się z zadaniami i strukturą organizacyjną WKU. Obejrzeli prezentację przedstawiającą historię WKU w Gorzowie Wlkp. od roku 1945 po dzień dzisiejszy. Zaznajomiono uczniów z przeznaczeniem Narodowych Sił Rezerwy oraz z charakterystyką Wojsk Obrony Terytorialnej.

WKU zorganizowała dla uczniów zwiedzanie filii Muzeum Lubuskiego, które mieści się w budynku dawnego Spichlerza, usytuowanego na lewym brzegu Warty. Kadeci mogli obejrzeć eksponaty broni palnej oraz broni białej o których interesująco opowiadał pracownik muzeum. Następnie poznali historią Gorzowa Wielkopolskiego, obejrzeli makietę miasta z pierwszej połowy XVII wieku, makietę Spichlerza wraz z opisem pierwotnego wykorzystania. Zapoznali się z ekspozycjami: „Wiek pary elektryczności”, „Wojny i klęski żywiołowe w dziejach Gorzowa”, „Życie codzienne w dawnym Gorzowie na przełomie XIX i XX wieku”.