ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

78 rocznica Zbrodni Katyńskiej

 

 

78 rocznica m13 kwietnia 2018 roku kadeci ZSTiO z klasy 102T oraz reprezentacja klas 105T, 202T i 302T wyznaczona do pocztów sztandarowych, wzięli udział w obchodach 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski  przy ul. Żeromskiego. Mszy świętej przewodniczył bp Paweł Socha. Po nabożeństwie uczestnicy udali się na cmentarz, gdzie pod pomnikiem Krzyża Ofiar Katynia kontynuowano obchody. Pod pomnikiem, w asyście wojska, policji, straży miejskiej, pocztów sztandarowych i organizacji kombatanckich odczytano apel pamięci oraz oddano salwę honorową. Na zakończenie uroczystości złożono pod pomnikiem wiązanki.