ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

CEWSE z kadetami

 

 

CEWSE m

Dnia 16 kwietnia 2018 roku w Gorzowie odbył się drugi międzynarodowy kongres CEWSE "European Security and Stability in a Complex Global Order" w którym wzięli udział kadeci z klas 205T, 305T oraz 302T. Nasza obecność wzbudziła ogromne zainteresowanie uczestników konferencji. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem J. M. Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Parlamentu Europejskiego.

Konferencja miała na celu zainicjowanie dyskusji z udziałem przedstawicieli różnych środowisk dotyczącej szeroko rozumianego bezpieczeństwa w Unii Europejskiej. W trakcie spotkania prelegenci (praktycy i teoretycy badań nad Unią Europejską z Polski i zagranicy) oraz pozostali uczestnicy konferencji starali się przeanalizować wyzwania, jakie stoją przed UE w kwestii wymogów bezpieczeństwa energetycznego, informatycznego czy społecznego oraz ocenić dotychczas podejmowane decyzje w tej sprawie. Podczas konferencji została również podjęta próba wypracowania efektywniejszego sposobu rozwiązania zidentyfikowanych problemów we wskazanych obszarach. 

Grupą opiekowali się p. Wojciech Kozłowski i p. Artur Lubimow.