ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

23 Marsz Nadodrzański

 

 

Podziękowanie mW sobotę, 26 maja, w Gubinie i Guben odbyła się 23 edycja Marszu Nadodrzańskiego, zawodów które swoją trasą obejmują tereny przygraniczne Polski oraz Niemiec.

Międzynarodowe zawody, w których udział brali przedstawiciele służb mundurowych z Polski, Czech i Niemiec oraz uczniowie klas mundurowych z województwa lubuskiego polegały na pokonaniu 20 kilometrowej trasy, na której rozmieszczone były punkty sprawnościowe. Zawodnicy musieli m.in. przenieść na noszach rannego, odbyć strzelanie biatlonowe, przeciągnąć na odpowiednią odległość samochód osobowy,  czy też pokonać przeszkodę ułożoną z bloków słomy. Mimo doskwierającego upału, wszystkie nasze trzy 5-osobowe drużyny pokonały ten dystans i ukończyły marszobieg otrzymując pamiątkowe medale.

Trasa marszu zaczynała się w miejscowości Gubin, następnie zawodnicy przeprawiali się przez most w miejscowości Żytowań i wzdłuż rzeki Nysa Łużycka, po stronie niemieckiej, kierowali się do miejscowości Guben, gdzie znajdowała się meta.