ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Ćwiczenia kadetów w Śremie

 

 

Srem m19 września kadeci z klas 105T i 205 T wraz z p. A. Smolińską, p. G. Stanek, p. R. Andrzejewskim i p. J. Antonowiczem uczestniczyli w ćwiczeniach wojskowych w 6 Batalionie Chemicznym Sił Powietrznych w Śremie. Podopieczni mogli zobaczyć sprzęt którym bada się tereny skażone lub czyści wyposażenie, skażone w wyniku działań chemicznych. Każdy mógł przymierzyć strój, w którym rozpoznaje się różnego typu skażenia chemiczne. Kadeci mogli poćwiczyć strzelanie z karabinka 5,56 mm beryl do tarczy multimedialnej. Pytając każdego ucznia można się dowiedzieć, że wyjazd był bardzo udany. Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach i często zadawali pytania związane ze sprzętem do usuwania skażeń chemicznych. Współpracowali ze sobą nawzajem pod kierunkiem instruktorów z 6 Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych.

 

 

 opracowała: Agnieszka Smolińska