ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Dzień otwartych koszar 17 WBZ

 

 

Wędrzyn m14 września 2018r. uczniowie klas 102T i 108LO uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar zorganizowanych przez 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną w oparciu o obiekty Ośrodka Szkolenia PCO wędrzyńskiego poligonu.

Żołnierze 17 WBZ zaprezentowali KTO Rosomak, samobieżną armato haubicę 152mm Dana, samobieżny zestaw przeciwlotniczy Hibneryt oraz samochód sanitarny. Swój sprzęt wystawiła także żandarmeria wojskowa, sulęcińska policja i straż pożarna. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć sprzęt, zasiąść za sterami i przyrządami celowniczego. Skorzystali również z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich na trenażerze. Dużym zainteresowaniem cieszył się park linowy. Przed wyjazdem spróbowali wojskowej grochówki.