ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Wizyta kadetów w 35 dr OP w Skwierzynie i MRU

 

 

MRU mW sobotę 29 września 2018r. uczniowie klas 102T i 108LO uczestniczyli w wycieczce do 35 dywizjonu rakietowego OP w Skwierzynie oraz zwiedzili Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie.

W 35 dywizjonie uczniowie zapoznali się z pamiątkami w Izbie Tradycji jednostki, wysłuchali kilku zdań dotyczących historii dywizjonu. Odwiedzili żołnierzy w ich izbach żołnierskich a na zakończenie wizyty odbyli szkolenie w Ośrodku Sprawności Fizycznej.

Zwiedzanie Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy rozpoczęło się od prelekcji dotyczącej historii MRU, po czym młodzież odbyła półtoragodzinny spacer po podziemnych korytarzach i zakamarkach poniemieckiego kompleksu umocnień. Zwieńczeniem wycieczki był posiłek przy ognisku.