ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Kadeci na capstrzyku wojskowym przed Urzędem Wojewódzkim

 

 

Capstrzyk m

 

10 listopada o godzinie 16:30 przed Urzędem Wojewódzkim odbył się wojskowy capstrzyk. Uroczyście odsłonięty został kamień upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości brali udział kadeci z Kompanii Kadetów im Zesłańców Sybiru, którzy pełnili z pochodniami w dłoniach wartę honorową przy pamiątkowym kamieniu. Opiekunem kadetów był ksiądz kapelan ppor. Artur NEBELSKI.

 

 


Podczas odsłonięcia Wojewoda Lubuski podziękował osobom zaangażowanym w tę piękną inicjatywę. Wojewoda odczytał również list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, w którym minister przypominał o tym, że Polacy są zobligowani do dbania o Ojczyznę. Na odsłoniętym kamieniu widnieje orzeł. Przy jego prawym skrzydle umieszczono datę 1918, przy lewym 2018. Pod orłem znajduje się przerwany łańcuch. Poniżej napis:

 "W HOŁDZIE PATRIOTOM WALCZĄCYM O WOLNĄ POLSKĘ

W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI -

SPOŁECZEŃSTWO ZIEMI LUBUSKIEJ

GORZÓW WIELKOPOLSKI

11 LISTOPADA 2018 R."