ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

79. Rocznica pierwszych masowych deportacji Polaków na Sybir

 

 

 

79 rocznica 0812 lutego 2019 r. pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu na Cmentarzu komunalnym w Gorzowie Wlkp. upamiętniono 79. rocznicę pierwszej sowieckiej masowej deportacji Polaków na Sybir. Uroczystości zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących i Koło Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 10:00, kadeci wraz w wychowawcami pod kierownictwem pana majora Radosława Trzaskowskiego przygotowali Apel Poległych, oddając cześć milionom zmarłych i zamordowanych na wschodzie Polakom.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, organizacji społecznych i jednostek wojskowych współpracujących ze szkołą oraz poczty sztandarowe gorzowskich szkół.