ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Klasa 302t na poligonie

 

 

 

poligon 302 mDnia 25 lutego 2019 roku klasa 302T objęta programem pilotażowym Ministerstwa Obrony Narodowej udała się na ćwiczenia poligonowe do jednostki wojskowej w Wędrzynie. Tematem zajęć było podstawowe szkolenie z zakresu przemieszczania się do wyznaczonego celu na potencjalnie wrogim terytorium marszem ubezpieczonym. Kadeci przypomnieli sobie szyki marszowe, podstawowe komendy używane podczas marszu, działania defensywne oraz mieli szansę poczuć się jak prawdziwi medycy na polu walki, dzięki ubezpieczeniu ze strony KTO Rosomak-WEM, sztucznej krwi i prawdziwemu sprzętowi medycznemu. Wykwalifikowani instruktorzy zagwarantowali również przejście przez bunkier oraz jazdę jako załoga Rosomaka przez trudne w pokonaniu, pagórkowate pole imitujące prawdziwe warunki na polu walki. To był bardzo owocny i męczący dzień.

Filip Dowhan