ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Młodzi,wolni, świadomi, bezpieczni

Pod tym hasłem odbyły się 8, 9, 10 kwietnia Szkolne Dni Profilaktyki. Realizując ten pomysł chcieliśmy stworzyć uczniom naszej szkoły okazję do zatrzymania się i refleksji nad swoim życiem. Trudno jest młodym ludziom uciec od problemu agresji, przemocy i uzależnień. Dlatego trzeba o tym rozmawiać i zastanowić się nad kwestiami, które dotykają młodego pokolenia.
8.04 odbyło się otwarcie SDP, na którym głos zabrała Pani dyrektor Marlena Młynarczyk,wysłuchaliśmy talentu wokalnego Doroty Jamróz z kl 102t. Uczniowie z kl 201lo i 205t wystąpili w przedstawieniu profilaktycznym ,, Bo to jest moja prawdziwa rodzina”. Na lekcji 5 odbyło się spotkanie z pracownikiem policji Panią Kingą Smilgin, która przygotowała wykład na temat przemocy domowej W kolejnych dniach uczniowie spotkali się z prokuratorem Panią Marią Jarocką, lekarz ginekolog Pan Mariusz Stępień opowiedział o roli badań cytologicznych, Pani Marlena Sierotowicz przygotowała pogadankę i samobadanie piersi na fantomie, wystąpiła Pani Anna Kardasz z Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów. Na zakończenie nasi uczniowie spotkali się z pracownikami Akademii Ochrony Zdrowia i Urody MSP, na którym wysłuchaliśmy wykładu Pani Moniki Sekity – Pilch, masaż pleców dla chętnych uczniów wykonał Pan Rafał Klucz a Panie wizażystki wykonywały makijaż dla dziewcząt, specjalnym aparatem uczniowie badali cerę. W trakcie SDP przygotowane były stanowiska z ulotkami informacyjnymi, ze zdrową żywnością, można było wykonać pomiar tkanki tłuszczowej.Podziękowania należą się uczniom z klasy 206lo, 105t, 203t,304t za pomoc przy organizacji. opracowała Lidia Janczak