ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Konkurs Matematyczny „Archimedes” im. gen. dyw. prof. hab. inż. Sylwestra Kaliskiego w WAT

Celem Konkursu Matematycznego „Archimedes", który od 2010 roku jest organizowany przez Wojskową Akademię Techniczną i Augustowskie Centrum Edukacyjne, a któremu patronuje Minister Edukacji Narodowej, jest popularyzacja matematyki, rozwój zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół średnich, zainteresowanie młodzieży studiami politechnicznymi oraz ujawnianie młodych talentów.

3 grudnia 2013 r. w naszej szkole zostanie przeprowadzony etap I - szkolny konkursu, który polega na samodzielnym rozwiązaniu przez uczestników, pod nadzorem nauczycieli matematyki 20 zadań przygotowanych przez Komisję Konkursową.

Do etapu drugiego kwalifikuje się po dwóch uczniów z każdej szkoły oraz 8 osób, które uzyskają kolejno najwyższą liczbę punktów ze wszystkich szkół.

Etap II – finałowy odbędzie się w WAT 14 marca 2014 r. i polegać będzie na rozwiązaniu zadań pod nadzorem Komisji Konkursowej.

Zachęcamy uczniów zainteresowanych matematyką do uczestnictwa w tegorocznej V edycji konkursu.

Beata Duplicka

Kamila Kruk

Opracowała: Kamila Kruk