ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Uroczyste ślubowanie kadetów

 

 

Slubowanie mUroczystości wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej Za Ojczyznę w gorzowskiej katedrze. Liturgii przewodniczył biskup Tadeusz Lityński, a uczestniczyli w niej przedstawiciele władz wszystkich szczebli, wojsko, poczty sztandarowe oraz licznie przybyli mieszkańcy Gorzowa Wlkp. Następnie o godzinie 14:15 na Starym Rynku w Gorzowie Wlkp. rozpoczęły się główne uroczystości państwowe, podczas których Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył odznaczenia państwowe, zaś zastępca dowódcy 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej generał brygady Jan Wojno wyróżnił wybranych żołnierzy awansami. Oprócz tego odbyły się: apel pamięci i oddanie salwy honorowej.

Stałym elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest ślubowanie kadetów. W tym roku po raz pierwszy oprócz kadetów ZSTiO ślubowali również uczniowie klasy Cyber.mil z II Liceum Ogólnokształcącego. Ślubowanie złożyło ponad 120 kadetów ZSTiO z klas: 1a/5t – Oddział Przygotowania Wojskowego, 1b/4LO – klasa policyjna, 1c/4LO – klasa Straży Granicznej oraz 1d/4LO – klasa celno-skarbowa. Zarządzenie dyrektora Zespołu szkół Technicznych i Ogólnokształcących w sprawie przyjęcia uczniów w szeregi Gorzowskiego Korpusu Kadetów odczytał Pan Artur Lubimow, wychowawca klasy 1b/4LO. Rotę ślubowania odczytał generał brygady Jan Wojno a błogosławieństwa kadetom udzielił Biskup Zielonogórsko-Gorzowski Tadeusz Lityński.