ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Resuscytacja mEuropejski Dzień Przywracania Czynności Serca

 

21 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji na placu Starego Rynku w Gorzowie odbyło się bicie rekordu w resuscytacji. W tym wydarzeniu wzięło udział szereg instytucji i organizacji – m.in. grupy ratownicze, straż pożarna, policja, straż miejska, Inspekcja Ruchu Drogowego, uczniowie gorzowskich szkół, przedszkolaki i pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wspólne przywracanie czynności serca na fantomach trwało od 12:00 do 12:30. Z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących udział w tej akcji wzięło 30 uczniów z klasy 205 T, wraz z opiekunami p. A. Smolińską i p. J. Kołodzińską. Akcją tą objęta była cała Polska. Rekord został pobity bo w tym roku ponad 85000 osób jednocześnie udzielało pierwszej pomocy.

opiekun PCK i HDK Agnieszka Smolińska