ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Swieto niepodleglosci m

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Główne uroczystości wojewódzkich obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w sobotę 11 listopada. Zainaugurowała je msza święta w kościele pw. Świętego Antoniego Padewskiego i Świętego Stanisława Kostki. Po mszy uczestnicy przemaszerowali na Skwer Wolności, pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, policji, wojska polskiego, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości.

W trakcie uroczystości 27 uczniów klasy 102T i 31 uczniów klasy 105T złożyło ślubowanie. Zarządzenie dyrektora ZSTiO przeczytała wychowawczyni klasy 102T Beata Zatowka. Ślubowanie przyjął gen. bryg. Stanisław Czosnek, dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu, a ks. bp dr Stefan Regmunt udzielił kadetom błogosławieństwa.

Oficjalna część uroczystości zakończyła się salwą honorową, apelem pamięci oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W drugiej części obchodów kompania honorowa kadetów ZSTiO im. Zesłańców Sybiru zaprezentowała musztrę paradną.

Opiekę nad kadetami uczestniczącymi w uroczystościach Święta Niepodległości sprawowali: opiekun klas mundurowych mjr Radosław Trzaskowski, wychowawca klasy 102T Beata Zatowka, wychowawca klasy 105T Grażyna Stanek oraz Iwona Jarocka, Iwona Olczykowska, Agnieszka Smolińska i Piotr Zatowka.