ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Zwycięska Gala Zawodowców w Gorzowie

 

 

Zawodowcy m

 

7 lutego 2018 r. w gorzowskim teatrze została zorganizowana Gala Zawodowców, która miała na celu podsumowanie kończącego się projektu Zawodowcy w Gorzowie oraz inaugurację kolejnej edycji projektu Zawodowcy w Gorzowie 2.0. Cała impreza odbyła się pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Dlatego też na Gali Zawodowców gośćmi byli władze miasta oraz współpracujący z projektem przedstawiciele instytucji społeczno-gospodarczych, a także gimnazjaliści, którzy mieli okazję zapoznać się z efektami projektu oraz zobaczyć podczas Zawodowego Talent Show umiejętności prezentowane przez uczniów uczestniczących w projekcie.

Podczas Zawodowego Talent Show swoje umiejętności prezentowały zespoły z jedenastu gorzowskich szkół, tj. ZSTiO, Liceum Plastycznego, Zespołu Szkół nr 12, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Odzieżowych, Zespołu Szkół Ogrodniczych, Zespołu szkół nr 1, Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Przedstawiciele szkół zaprezentowali umiejętności nabyte podczas realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Prezentacje miały formę pokazów tańca, mody, gotowych produktów, filmów itp.

W głosowaniu na najlepszą drużynę brali udział wszyscy widzowie, a odbyło się ono z wykorzystaniem narzędzia internetowego Kahoot.

W wyniku głosowania publiczności I miejsce zajęli nasi uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, którzy zaprezentowali umiejętności związane z programowaniem, przedstawili film, a całość podparta była pokazem ewolucji drona. W przedstawieniu brali udział uczniowie z klasy 302 T: Adrian Woiński (głos, który porwał tłumyJ), Damian Kaźmierczak, Przemysław Milner i Mateusz Gniatkowski (programiści, którzy zachwycili damską część widowni). Spektakularnym operatorem drona był Łukasz Kanigowski z klasy 204 T, który wywołał spodziewany efekt. Zwycięska drużyna otrzymała puchar i projektor. Gratulujemy!

Należy dodać, że wszystkie zespoły były profesjonalnie przygotowane do pokazu i potwierdziły skuteczność projektu Zawodowcy w Gorzowie. Młodzież wraz opiekunami wykazała się inwencją oraz zaangażowaniem. Atmosfera na Gali była gorąca i wywoływała wiele pozytywnych emocji.

Opracowała Beata Haryszyn