ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Wizyta w Kompanii Piwowarskiej "Lech"

 

 

Browar m

Dnia 17 kwietnia 2018 roku klasa 305 T, dwóch uczniów z klasy 205 T i dwóch uczniów z klasy 303 T pod opieką p. A. Smolińskiej i p. J. Kołodzińskiej byli na wycieczce dydaktycznej w Poznaniu. Uczniowie zwiedzili Kompanię Piwowarską „Lech”, która produkuje różne, znane marki piwa. Podczas wycieczki po browarze, młodzież zwiedziła warzelnie, fermentownie, leżakownie, budynek filtracji oraz rozlewnie. Uczniowie zobaczyli pracę laboratorium produkcji i laboratorium rozlewni. Największe wrażenie zrobiły linie produkcyjne z której w ciągu godziny wychodziło od 50000 do 100000 butelek lub puszek piwa. Na samym końcu wycieczki młodzież zmierzyła się w quizach na temat historii browarów i produkcji złotego trunku. Do Gorzowa uczniowie wrócili zadowoleni, bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę na temat pracy w dużych fabrykach.

opracowała: Agnieszka Smolińska