ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Wycieczka uczniów – BARCELONA 2018

 

 

Hiszpania m

W dniach 3-10 maja 2018 obyła się wycieczka krajoznawcza młodzieży ZSTiO, w znacznej przewadze klasy 105T, do Barcelony. Mieli okazję zwiedzić: słynne budowle architekta Gaudiego – Sagrada Famila, Casta Batllo, Casta Mila – słynny deptak La Ramla (za dnia i w odsłonie wieczornej), Muzeum muzyki, fontannę Magica, Park la Ciutadela, Plac Kataloński, dzielnicę portową, plażę Barcenoletta, Oceanarium, dzielnicę olimpijską, stadion Camp Nou, na którym rozgrywa mecze jedna z słynniejszych drużyn europejskich FC Barcelona, targowisko Marcat de la Boqueria z lokalnymi przysmakami oraz inne mniej znane miejsca.

Uczestnicy mieli okazję brać udział w grze miejskiej na terenie starej części Barcelony, z czego część relacji trafiło na konto facebook’a CHEMIKA.

Po wyczerpujących wycieczkach można było wypocząć na plaży przyległej do terenu cempingu, w którym było zakwaterowanie.

Organizatorzy wykazali się dużą elastycznością w planowaniu atrakcji, na każdy dzień dostosowując je do potrzeb uczestników oraz do warunków pogodowych.

Uczniowie, choć zmęczeni, z żalem wracali do domu komentując „Można by było kilka dni wydłużyć pobyt”.

Opiekunowie: kierownik wycieczki – Grażyna Stanek oraz Izabela Michalska, Paweł Chaszczewski, Kamil Jasiński, Jakub Pasiciel dziękują za zdyscyplinowane zachowanie uczestników.

Opracował: Paweł Chaszczewski