ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Wycieczka do Karpacza

 

 

Karpacz mUczniowie klasy 201G od 28 do 31 maja 2018 r. pod opieką wychowawcy Mariusza Mężyńskiego oraz Pawła Chaszczewskiego i Roberta Andrzejewskiego wzięli udział w wycieczce edukacyjno-integracyjnej do Karpacza. Pierwszego dnia w drodze do miejsca noclegu wychowankowie skorzystali z rekreacji jaką była wizyta w termach Cieplickich w Jeleniej Górze. Obiekt nieco mniejszy niż gorzowska Słowianka ale bogato wyposażony w obiekty rekreacyjne na zewnątrz.

Zakwaterowanie mieliśmy w prześlicznym miejscu w pobliżu centrum Karpacza w Hostelu Krokus.       

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali byłe sztolnie rudy uranu w Kowarach gdzie dotarli piechotą po przebyciu około 20 kilometrów.

Dzień następny to zdobywanie Śnieżki (1602 m n.p.m) najwyższego szczytu Karkonoszy. I żeby nie było, że będzie lekko wszystko piechotą. Ostatni dzień to wizyta w zamku Czocha. Wszystkie dni przeminęły w gorącej pogodzie i miłej atmosferze.

Opracował: Paweł Chaszczewski