ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

100 Pozdrowień na 100-lecie niepodległości

 

 

Pozdrowienia mW związku ze zbliżającą się 100 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przystąpili do akcji 100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.

Projekt łączy ze sobą, w niecodzienny sposób, już ponad 500 szkół z całej Polski i ma na celu upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocję regionu oraz edukację uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”. 1 października uczniowie rozpoczęli wypisywanie kartek pocztowych z pozdrowieniami z okazji tego święta dla stu szkół w stu miastach Polski, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Otrzymane kartki z pozdrowieniami uczniowie systematycznie będą zamieszczali w szkole na dużej mapie konturowej Polski, wcześniej sprawdzając położenie geograficzne miejscowości nadawcy. Udział w akcji to wyjątkowa lekcja geografii, historii, j. polskiego oraz świetna odskocznia od prostych form dzisiejszego komunikowania się. Przepiękne kartki pocztowe z wizerunkiem naszego miasta udało nam się pozyskać dzięki uprzejmości Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, za co bardzo dziękujemy!

Opracowała: Kamila Pussty