ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

III Gorzowskie Targi Edukacyjne

 

 

W dniach 12 – 13 marca nasza szkoła uczestniczyła w III Gorzowskich Targach Edukacyjnych. Mieliśmy możliwość zaprezentowania oferty edukacyjnej na rok szkolny 2019-2020. W trakcie targów ma naszym stoisku przyszli kandydaci mogli obejrzeć pokaz z wykorzystaniem suchego lodu i różne zjawiska chemiczne przygotowany przez uczennice klas chemicznych pod nadzorem Pani Moniki Kurzawińskiej i Pani Małgorzaty Jagiełło. Na stoisku informatycznym były prezentowane roboty i wózki zbudowane przez uczniów klas informatycznych w ramach zajęć innowacji pedagogicznej „Programowanie przyszłości” pod kierunkiem Pana Sławomira Wroniaka.

Klasy mundurowe dwukrotnie zaprezentowały skróconą wersje musztry paradnej oraz składanie i rozkładanie broni na czas.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie i pomoc a szczególnie uczniom klas mundurowych 108 LO i 102T i uczniom biorącym udział w pokazach na stoiskach: Oliwii Balkiewicz, Emilii Kasprzak, Ewelinie Prętkiej, Sandrze Wartal, Erykowi Czai, Kacprowi Błachowi, Przemysławowi Wiśniewskiemu.

Rok Szkolny 2019/2020 to szczególny rok ponieważ do naszej szkoły trafią absolwenci gimnazjum i szkół podstawowych. Założenia na przyszły rok są optymistyczne i Wydział Edukacji przewiduje otwarcie w ZSTiO podwójnych roczników. Jak będzie wyglądać oferta edukacyjna? Od września 2019 w ZSTiO w VI liceum Ogólnokształcącym będą dwie klasy sportowe oraz dwie klasy z zajęciami dodatkowymi „Edukacja dla bezpieczeństwa publicznego” - klasy policyjne. W Technikum nr 6 będą dwie klasy technikum informatycznego z innowacją pedagogiczną „Wychowanie proobronne” - klasy wojskowe, dwie klasy technikum informatycznego, dwie klasy uczące w zawodzie technik analityk z innowacją pedagogiczną „Wychowanie proobronne” - klasy wojskowe oraz dwie klasy technikum ochrony środowiska.

 Sławomir Wroniak