ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

PuszMUN 2019 - Symulacja obrad ONZ

 

 

PuszMUN 2019 mUczniowie z naszej szkoły wzięli udział w 15 edycji symulacji obrad ONZ organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące. Dominik Jaskowski, Jasmin Fadhil, Zuzanna Gondorek i Sylwia Michałowicz wcielili się w rolę członków delegacji Egiptu. W pierwszy dzień odbywały się oficjalne przemówienia każdej delegacji w filharmonii gorzowskiej, a w kolejne dni delegaci obradowali w komisjach, pisali rezolucje i głosowali na tegoroczne tematy: 

W jaki sposób rządy mogą zapobiec powstawaniu nieprawidłowego systemu kontroli przestrzeni kosmicznej?

Jakie działania może podjąć ONZ w celu zapewnienia przejrzystości działania przemysłu odzieżowego?

Jak wyrównywać szanse edukacyjne?

Jak ONZ powinien działać w kwestii pracy dzieci i ochrony ich praw? 

Wszystko odbywało się w języku angielskim. Opiekunami delegacji były Joanna Kupczyńska i Ewa Smolińska.