ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Godzina

 

GODZINA DLA ZIEMI 2022

Sobota, 26 marca, godz. 20:30

 

 

 

Rozpoczyna się wielkie odliczanie do „Godziny dla Ziemi WWF”.

Dokładnie o godz. 20:30, w sobotę 26 marca 2022 roku, na całym świecie szesnasty raz zgasną światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF. Symboliczne zgaszenie światła na 60 minut będzie okazją do tego, aby wyrazić troskę o środowisko naturalne naszej planety. Podobnie jak w latach poprzednich, 26 marca od godz. 2030 do 2130 zgasną po raz dwunasty w Gorzowie iluminacje charakterystycznych budowli naszego miasta, jak kościół pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej, Filharmonia, Dominanta, Nova Park i Askana. Wyłączone zostaną też ekrany LED: w Galerii Askana oraz przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sikorskiego.


 

„Godzina dla Ziemi WWF” jest to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 170 państw świata, a ponad 10 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W Polsce w akcji wzięło udział ponad 100 miast.

Od szesnastu lat na świecie i od piętnastu w Polsce, w ostatnią sobotę marca o ustalonej porze – u nas o godz. 20.30, na jedną godzinę wyłączamy wszystkie zbędne urządzenia elektryczne. Nasze miasto przyłączy się do niej w tym roku po raz dwunasty.

Dodatkowo, od kilku lat w Polsce Godzina dla Ziemi WWF służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych. W 2021 r. poświęcono polską edycję ochronie środowiska Morza Bałtyckiego i odbyła się pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF pod hasłem „Razem dla planety” jest poświęcona walce ze zmianą klimatu i ma na celu uświadomienie Polakom, że każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu.

W sobotę 26 marca o godz. 20:30 w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą   ochrony naszego wspólnego domu.

Ponadto WWF chce, by zgaszone na godzinę światła były również wołaniem o pokój, troskę o ludzi i całą planetę.

Udział w tej kampanii społecznej jest bardzo ważnym gestem każdego z nas.

Więcej informacji TUTAJ

Natalia Marcinkiewicz - Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa