ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej i Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w strzelectwie spotrowym

 

 

Liga m13 kwietnia 2022 r. w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. obyło się oficjalne podsumowanie zmagań XXIV edycji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej oraz Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w strzelectwie sportowym.

W tegorocznej edycji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej przez 5 miesięcy 825 zawodników skupionych w 33 drużynach gorzowskich szkół podstawowych i szkół średnich rywalizowało w swoich kategoriach wiekowych o miano najlepszych w konkurencjach karabin i pistolet pneumatyczny. Uczniowie, co miesiąc oddawali po 10 strzałów, a uzyskane przez nich wyniki były sumowane i złożyły się na ostateczne rozstrzygnięcie.

W tym roku start drużyny strzeleckiej ZSTiO zakończył się sporym sukcesem. Wśród szkól średnich w konkurencji karabin pneumatyczny II miejsce wywalczyła Wiktoria DACKO, w konkurencji pistolet pneumatyczny II miejsce zdobyła Kinga GRZELAK. Drużynowo nasza reprezentacja w składzie: Wiktoria DACKO, Zofia BIAŁEK, Kinga GRZELAK, Kamil NIEMIROWSKI i Jazon KIERNOŻYCKI wywalczyła Pierwsze miejsce.

W zawodach strzeleckich, które odbyły się w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w strzelectwie sportowym drużyna dziewcząt z ZSTiO w składzie: Zofia BIAŁEK, Wiktoria DACKO i Kinga GRZELAK zajęła I miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Kamil NIEMIROWSKI, Jazon KIERNOŻYCKI i Sebastian SZYMAŃSKI start zakończyła na miejscu III.

Uroczystości były doskonałą okazją po trzyletniej przerwie w tak dużych zgromadzeniach spowodowanej ograniczeniami epidemiologicznymi do uhonorowania działaczy, wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w proobronną misję Ligi Obrony Kraju. Wśród wyróżnionych znaleźli się nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Złotym Medalem „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju” odznaczeni zostali: Pani Beata ZATOWKA i Pan Piotr ZATOWKA, Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Lig Obrony Kraju”: Pani Marlena MŁYNARCZYK i Pan Radosław TRZASKOWSKI.

GRATULUJEMY