ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

X Pielgrzymka Mężczyzn

 

 

Pielgrzymka mW sobotę 10 września odbyła się X Pielgrzymka Mężczyzn do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości w Międzyrzeczu. W wydarzeniu uczestniczyła delegacja Gorzowskiego Korpusu Kadetów dowodzona przez Panią dyrektor Iwonę Trzaskowską oraz ks. Krzysztofa Hojzera.

Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe, ponieważ po dziesięciu wiekach z Ołomuńca do Międzyrzecza wróciły relikwie św. Brata Krystyna. Zostały one umieszczone na Zamku Królewskim w odtworzonej kaplicy zamkowej.

Pielgrzymka rozpoczęła się od powitania na Zamku Królewskim w Międzyrzeczu. Następnie prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, poprowadził konferencję „Historia i teraźniejszość”. O godz. 12.30 odbył się najważniejszy punkt sobotniej inicjatywy – Msza święta w sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. Eucharystii przewodniczył ks. bp Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.