ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Sprzątanie Świata

 

 

Sprzatanie mUczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 16 września uczestniczyli w 29. finale ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Data Sprzątania Świata została wyznaczona na koniec września, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym. Mając na uwadze hasło tegorocznej kampanii że „Wszystkie śmieci są nasze”, zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety promując przesłanie, aby nie śmiecić oraz segregować odpady. W szkolnej akcji uczestniczyły klasy: 1b/4LO, 1c/4LO, 1d/4LO i 2b/5T.