ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Przekazanie dowodzenia 17 WBZ

 

 

Przekazanie dowodzenia mW piątek 18 listopada w Międzyrzeczu odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia nad 17. Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną im. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego. Dotychczasowego dowódcę, generała brygady Dariusza KOSOWSKIEGO, oficjalnie zastąpił na stanowisku pułkownik Sławomir KOCANOWSKI – dotychczasowy dowódca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W uroczystości na placu apelowym 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej wzięli udział przedstawiciele 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, przebywających w Międzyrzeczu żołnierze armii amerykańskiej i lokalni samorządowcy. Na zaproszenie dowództwa 17 WBZ w uroczystości wzięli udział kadeci z plutonu 1a/5t OPW należący do 1 Kompanii Kadetów Gorzowskiego Korpusu Kadetów im. Zesłańców Sybiru.