ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

 

Dz bezp inter

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. ( www.saferinternetday.org.).

Do akcji włączył się Samorząd Uczniowski, uczniowie przygotowali plakaty, na lekcjach zostały przeprowadzone pogadanki i pokazy multimedialne, oraz został stworzony fotoprojekt do piosenki „Przytul hejtera”. Działania miały miejsce w dniach 02-08 lutego 2018.

W dniu 06.02.2018 na platformie eTwinning został założony projekt „ Stop nienawiści w Internecie – Gegen Hass im Internet” wraz ze szkołą z Słowenii.

Za udział i zaangażowanie w obchodach serdecznie dziękujemy uczniom z klas 103t, 104t, 105t, 107lo, 203t (całej klasie), 204t (szczególnie K. Dziedzicowi), 205t, 206lo, 403t, 405t oraz nauczycielom: p. P. Chaszczewskiemu (za przygotowanie wszystkich materiałów), p. B. Głogowiec (za przygotowanie tłumaczeń w języku angielskim i udział w projekcie eTwinning), p. E. Gabryliszyn (za pomoc w przygotowaniu materiałów), p. M. Jagiełło (za pomoc w przygotowaniu akcji i materiałów, udział w zdjęciach, opiekę nad uczniami), p. I. Jarockiej (za udział w zdjęciach), p. M. Kurzawińskiej i p. M. Jagiełło (za pomoc w przygotowaniu akcji i materiałów, udział w zdjęciach, opiekę nad uczniami), p. A. Olek (za pomoc w przygotowaniu tłumaczeń w języku niemieckim i udział w projekcie eTwinning), p. M. Sapierzyńskiej -Zygmunt (za udział w projekcie eTwinning), p. A. Smolińskiej (za udział w zdjęciach), p. P. Zatowce (za opiekę nad fotoprojektem oraz robienie zdjęć) i p. K. Żukowskiej (za pomoc w przygotowaniu akcji i materiałów, udział w zdjęciach, opiekę nad uczniami) oraz wszystkim nauczycielom, którzy przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.

Dnia 7 lutego uczniowie z klasy 202t, 206 lo, 303t razem z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Wojewódzką Komendę Policji w Gorzowie Wlkp. Uczniowie udali się do kina Helios na film „Atak paniki”, następnie uczestniczyli w debacie prowadzonej przez pana P. Wiśniewskiego i psychologa policyjnego z WKP, w której podjęty został również temat bezpieczeństwa w Internecie.

Opiekunowie: Lidia Janczak i Inga Szramska