ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

PODSUMOWANIE TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO W ZSTiO

 

 

kokarda

 

 

Listopadowy tydzień poprzedzający Święto Niepodległości obfitował w wiele wydarzeń uświetniających obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych o Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp. swoim uczestnictwem w imprezach oraz zaangażowaniem w ich organizację dali wyraz swojemu przywiązaniu do niepodległościowych tradycji.

 

 

 


 

Kodeks mKodeks Młodego Patrioty

W ramach obchodów Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na lekcjach historii prowadzili konwersatoria na temat patriotyzmu. Owocem ciekawych dyskusji uczniowskich było wypracowanie KODEKSU MŁODEGO PATRIOTY. Zasady zawarte w przygotowanym kodeksie w jasny i prosty sposób przybliżają zachowania i postawy, które powinny charakteryzować patriotę i Polaka niezależnie od jego wieku.

 


 

Konkurs plastyczny mKonkurs plastyczny ,,Patriotyzm oczami młodego człowieka”

Konkurs plastyczny „Patriotyzm oczami młodego człowieka” zorganizowany w ramach obchodów Tygodnia Patriotycznego polegał na „przelaniu” przez uczestników na papier bloków rysunkowych swojej wizji miłości do Ojczyzny, wizualizacji uczuć związanych ze słowem POLSKA. Przed jurorami stanęło naprawdę trudne zadanie oceny prac.

Wśród finalistów konkursu byli:

I miejsce - Ewa Jamróz i Lilianna Piątek

II miejsce - Hubert Piotrowski

III miejsce - Patryk Jasek i Michał Woźniak

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Oskar Sobacki, Wojtek Szczecina, Weronika Swaryczewska, Wiktoria Grzeszak, Łukasz Świtała, Damian Kurasz, Paweł Kozłowski, Oskar Wąsowicz oraz pan Paweł Chaszczewski.

Piękne prace naszych uczniów stanowiły dekorację 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego.

 


 

Konkurs historyczny mKonkurs wiedzy historycznej    

Piątego listopada zorganizowany został konkurs wiedzy historycznej. Wychodząc naprzeciw nowym technologiom uczniowie rozwiązywali test z wykorzystaniem platformy edukacyjnej QUIZIZZ. Rywalizację można było obserwować na ekranie. Test składał się z 56 pytań związanych z najważniejszymi wydarzeniami z historii naszego kraju.

Najlepszym historykiem w szkole został Szymon Ciuchta, drugie miejsce zajął Michał Markuszewski, trzecie miejsce zdobyły Paula Michalska i Julia Krzemińska.

 


 

Moda m100 lat temu w modzie

Szóstego listopada odbył się pokaz „100 lat temu w modzie”. Dzięki pokazowi mogliśmy przenieść się w lata 20-te i 30-te ubiegłego wieku.To była prawdziwa lekcja historii. Imprezie towarzyszyły piękno, prezencja i szyk. Na korytarzach szkolnych zobaczyć można było piękne panie i pełnych gracji panów wystylizowanych w duchu prezentowanych czasów. Pokaz mody podlegał surowej ocenie. Jurorów najbardziej urzekły przebrania uczniów: Liliany Piątek, Kamila Ciesielskiego, Oliwii Jurasz, Wiktorii Grzeszak, Bartłomieja Bagińskiego i Sandry Mamet.

 


 

puzzlePuzzle patriotyczne

Na długiej przerwie szóstego listopada drużyny poszczególnych klas czekało kolejne zadanie historyczne: PUZZLE PATRIOTYCZNE.

Marsz terenowy po szkole wymagał dobrej znajomości budynku oraz rozwiązania trudnych zagadek. Poszczególne klasy musiały odnaleźć kawałeczki puzzli by potem stworzyć z nich jedną całość. Mistrzem rozwiązywania zagadek została klasa 205t, II miejsce zajęła klasa 202t, trzecie miejsce zdobyła klasa 203t.

 


 

bieg mBieg dla Niepodległej

Siódmego listopada w Parku Kopernika odbył się „Bieg dla Niepodległej”. Bieg niepodległościowy zorganizowany został przez Fundację Centrum Inicjatyw Akademickich przy Wyższej Szkole Biznesu wraz z Zespołem Szkól Technicznych i Ogólnokształcących. W biegu uczestniczyli uczniowie z gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, a każdy uczestnik biegu otrzymał okolicznosciową koszulkę i mógł przy okazji posilić się zupą grochową.

 


 

Przedszkolaki mZaśpiewaliśmy dla Niepodległej

W czwartek ósmego listopada nauczyciele, uczniowie oraz gościnnie dzieci z przedszkola im. Jana Brzechwy, zaśpiewali dla Niepodległej.

Z pieśnią na ustach przypomnieliśmy sobie historię Polski. W trakcie muzycznej wędrówki przez dzieje naszej ojczyzny mogliśmy usłyszeć wiele utworów: „Rozkwitają pąki białych róż”, „Maszerują strzelcy”, „Biały Krzyż”, „Polskie Kwiaty”, „Pierwsza Kadrowa”, „Rota”.

Bardzo wzruszającym momentem był występ dzieci z przedszkola im. Jana Brzechwy. Miło było usłyszeć jak z młodziutkich serc płyną nuty pieśni patriotycznych. Klasa 405 zaopiekowała się przedszkolakami pokazując im musztrę, laboratorium chemiczne oraz najważniejsze miejsca naszej szkoły.

W prezencie od dzieci otrzymaliśmy samodzielnie wykonane prace plastyczne. Dzięki wsparciu MZK mogliśmy podarować naszym gościom upominki.

Notatka: Przedszkolaki w ZSTiO

 


 

Wesele mPrzedstawienie WESELA

Ósmego listopada miało miejsce wydarzenie artystyczne, które odbyło się w naszej szkole w ramach Tygodnia Patriotycznego z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W przedstawieniu Wesela Stanisława Wyspiańskiego wzięli udział uczniowie i nauczyciele ZSTIO. Spektakl powstał w sposób spontaniczny, wykraczał poza schematy i połączył tradycję z nowoczesnością.

Oprócz przekazu polityczno-społecznego, zwróciliśmy uwagę na wartość estetyczną i artystyczną. Wszyscy uczestnicy wykazali się inwencją twórczą, odwagą i kreatywnością w doborze kostiumów czy rekwizytów. Nie zabrakło odpowiedniej, weselnej scenografii oraz oprawy muzycznej. 

Notatka: przedstawienie WESELA

 


               

Apel mPodsumowanie Tygodnia Patriotycznego

W piątek dziewiątego listopada nadszedł czas podsumowania Tygodnia Patriotycznego.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie o godzinie 11:11 odśpiewali na dziedzińcu szkoły Hymn Polski.

Na uroczystym apelu odbyło się symboliczne wbicie gwoździ pamiątkowych w drzewce Sztandaru Szkoły i Proporca Kompanii Kadetów im. Zesłańców Sybiru. W uroczystym wbijaniu gwoździ wzięli udział: przedstawiciel dyrekcji – Pan Mariusz Mężyński, przedstawiciel Rady Pedagogicznej – Pan Robert Suchocki, przedstawiciel kadetów - dowódca Kompanii st. sierż. kdt. Dorota Sępowicz, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego - przewodnicząca SU Klaudia Kluk, przedstawiciel pracowników administracji - Pani Katarzyna Miszczyk. Uroczystość zakończono wpisami do Kroniki Szkoły i Kroniki Kompanii Kadetów.

Na podsumowaniu Tygodnia Patriotycznego rozdano nagrody zaangażowanym, zwycięskim klasom i uczniom. Główną nagrodą było zdobycie Jokera, którego otrzymała klasa 203t!

 

Dziękujemy bardzo za doniosłe uczczenie 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO.

 

Opracowali: Aneta Ratajczak, Piotr Zatowka