ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Arduino Day 2019 Podsumowanie

maleADTo już trzecia edycja imprezy promującej programowanie w ZSTiO. Po trzech latach doświadczeń wypracowaliśmy formułę, która będzie już miała charakter stały. Arduino Day będzie grywalizacją zespołów dwuosobowych. W tym roku uczestnicy mieli do wykonania trzy zadania programistyczne. Dzięki współpracy z Gorzowską AJP w sali 25 uczestnicy mieli do rozwiązania zadanie związane z zaprogramowaniem serwa przy pomocy mikrokontrolera Arduino. Zadanie to zostało przygotowane przez pracowników AJP Pana dra inż. Kazimierza Krzywickiego i Pana mgr inż. Marcina Gumińskiego pod opieką merytoryczną Pani dr inż. Aleksandry Radomskiej-Zalas. W sali 53 uczniowie rozwiązywali zadanie z programowania diod LED przygotowane przez Pana Sławomir Wroniaka. W sali 106 pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego Pan dr Łukasz Lemieszewski i Pan mgr Grzegorz Petri przygotowali zadanie z programowania robotów LEGO.

Do rywalizacji przystąpiło 18 dwuosobowych zespołów. W tym roku pula nagród wynosiła 600 złotych dzięki wsparciu rady Rodziców przy ZSTiO i AJP. Każdy uczestników, którzy ukończyli rywalizację otrzymał dodatkowy bonus w postaci oceny celującej z przedmiotów kierunkowych.

 

Miło nam ogłosić, że pierwsze miejsce w Grywalizacji Arduino Day 2019 zajął zespół:

Michał Woźniak (104T) i Eryk Woszczyński (204T)

Drugie miejsce: Jakub Sykuła (104T) i Kacper Górniak (204T)

Trzecie miejsce: Maksymilian Pacholak (104T) i Jacek Miśkiewicz (204T).

Wszystkim uczestnikom zabawy bardzo serdecznie dziękuję za udział i gratuluję zwycięzcom.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w realizacji imprezy wychowawcom klas 104T i 20T – Panu Krzysztofowi Dąbrowskiemu i Pani Magdalenie Tomaszewskiej-Wroniak. A Pani beacie Zatowce i Panu Pawłowi Chaszczewskiemu za przygotowanie sal do imprezy. 

Do zobaczenia za rok.