ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Zawodowcy 2.0

Startup Stacja pomiaru jakości powietrza.

Od października 2018 prowadzone są zajęcia z programowania i tworzenia stacji pomiaru powietrza. Uczestniczy w nich 8 uczniów Technikum nr 6 z ZSTiO. W ramach zajęć uczniowie poznają podstawy języka C++ i programują mikrokontroler Arduino w środowisku IDE. Dodatkowo zajmują się drukiem 3D i tworzeń źródeł zasilania prądu stałego. W grudniu zostaliśmy doposażeni w drukarkę 3D.

1

Odsłony: 68

Czytaj więcej: Startup Stacja pomiaru jakości powietrza.

Startup Programowanie robotów .

Od października 2018 prowadzone są zajęcia z programowania robotów. Uczestniczy w nich 8 uczniów Technikum nr 6 z ZSTiO. W ramach zajęć uczniowie poznają podstawy języka Python i programują roboty Edison. W grudniu zostaliśmy doposażeni w projektor multimedialny, szafę do ładowania i przechowywania laptopów i 9 laptopów.

1

Odsłony: 75

Czytaj więcej: Startup Programowanie robotów .

Zajęcia projektowe w GOT w Stanowicach

46470578 449218262272710 402429884355313664 n

Odsłony: 113

Czytaj więcej: Zajęcia projektowe w GOT w Stanowicach

Stypendium naukowe

 

 

zawodowcy 250

W ramach projektu Zawodowcy w Gorzowie 2.0 uczestnicy mogą otrzymać stypendium. Wszystkie szczegóły znajdują się w dokumencie zamieszczonym poniżej.

Regulamin stypendium TU zawodowcy

 

 


Odsłony: 88

Byliśmy na Festiwalu Nauki na AWF.

W czwartek 18 października w ramach promocji projektu Zawodowcy 2.0 w Gorzowie uczniowie technikum prezentowali ciekawski naukowe z zawodów, których się uczą. Przedmioty chemiczne prezentowali Ewelina Prętka i Kacper Mączyński z klasy 305 t po opieka Pań Katarzyny Żukowskiej i Moniki Kurzawińskiej. Chemicy przedstawili między innymi to jak zachowuje się masa nienewtonowska, sztuczny śnieg czy płynną lawę. Zaś informatyków prezentowali uczniowie klasy 304 t Łukasz Kanigowski i Kajetan Dziedzic pod opieką Pana Sławomira Wroniaka. Odwiedzający stoisko mogli zobaczyć działanie wózków samojezdnych poruszających się po linii, tańczące roboty Otto plus zbudowane w oparciu o mikrokontrolery Arduino i wykorzystać moc swojej dłoni w zapalaniu światła. Ideą prezentacji zawodów było poprzez zabawę do nauki. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom uczestniczącym w pokazach za zaangażowanie i poświęcony czas.

ZAPRASZAMY DO GALERII.

 

Odsłony: 147

Podkategorie

  • Promocja

    zawodowcy 2.0 panorama

    MATERIAŁY PROMOCYJNE DO PROJEKTU.

    Liczba artykułów:
    5