ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Byliśmy na Festiwalu Nauki na AWF.

W czwartek 18 października w ramach promocji projektu Zawodowcy 2.0 w Gorzowie uczniowie technikum prezentowali ciekawski naukowe z zawodów, których się uczą. Przedmioty chemiczne prezentowali Ewelina Prętka i Kacper Mączyński z klasy 305 t po opieka Pań Katarzyny Żukowskiej i Moniki Kurzawińskiej. Chemicy przedstawili między innymi to jak zachowuje się masa nienewtonowska, sztuczny śnieg czy płynną lawę. Zaś informatyków prezentowali uczniowie klasy 304 t Łukasz Kanigowski i Kajetan Dziedzic pod opieką Pana Sławomira Wroniaka. Odwiedzający stoisko mogli zobaczyć działanie wózków samojezdnych poruszających się po linii, tańczące roboty Otto plus zbudowane w oparciu o mikrokontrolery Arduino i wykorzystać moc swojej dłoni w zapalaniu światła. Ideą prezentacji zawodów było poprzez zabawę do nauki. Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom uczestniczącym w pokazach za zaangażowanie i poświęcony czas.

ZAPRASZAMY DO GALERII.