ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Kadeci w Akademii Obrony Narodowej

IV Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych.

MFHW

Na zaproszenie władz Akademii Obrony Narodowej w Warszawie dziesięcioro kadetów z klas 202, 302 i 402 wraz z opiekunem panem Piotrem Zatowką uczestniczyło w IV Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych.

 

Festiwal po raz pierwszy zorganizowany został w gościnnych murach Akademii. Oprócz wielu bardzo interesujących seansów filmowych kadeci uczestniczyli również w imprezach towarzyszących. Po poniedziałkowej uroczystej gali otwarcia wysłuchali koncertu tria Andrzeja Jagodzińskiego grającego utwory Krzysztofa Komedy, a we wtorek uczestniczyli w koncercie Orkiestry Bundeswehry. Interesującymi wydarzeniami był także kilkudniowy kiermasz militarny oraz zorganizowany w sobotę piknik militarny.

W wolnym czasie, którego nie było zbyt wiele, udało się odwiedzić warszawską starówkę, zwiedzić Muzeum Techniki i Muzeum Wojska Polskiego.

Zapraszamy do galerii 

 

Opracował: Piotr Zatowka