ZSTiO - Gorzów Wielkopolski

Switch to desktop Register Login

Artykuły

Obóz zimowy lubuskich kadetów

 

 

Obóz zimowy mOd piątku 12 stycznia kadeci z klas pierwszych „mundurowych” z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz klasa OPW z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach uczestniczyli w zimowym obozie poligonowym.

Już w dniu przyjazdu rozpoczęły się zajęcia teoretyczne dotyczące topografii i terenoznawstwa, zasad tworzenia szkiców map, wojskowych znaków taktycznych. Uzupełnieniem piątkowego szkolenia był kurs dotyczący zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną zakończony egzaminem. Sobotni poranek rozpoczął się przemarszem na strzelnicę, na której w kilku punktach szkoleniowych kadeci odbyli kolejne szkolenia. Odbyły się strzelania z broni gładkolufowej, strzelania z karabinka AR-15, karabinków pneumatycznych. Kadeci poznali również podstawy pierwszej pomocy, nabywali lub udoskonalali znajomość karabinka AK47, ćwiczyli techniki interwencji oraz posługiwanie się wybranymi środkami przymusu bezpośredniego. Po powrocie i krótkiej przerwie kontynuowane były zajęcia z topografii. Niedziela była dniem weryfikacji umiejętności teoretycznych w terenie, zaś po południu odbyły się egzaminy podsumowujące.